top of page
Search

Sveikatai naudinga Vaisių gira Uogų gira – Receptas #Uogųgira #Vaisiųgira #Receptai

Updated: Jun 11, 2020

#Uogųgira ir #Vaisiųgira sėkmingai gaminamos ir vartojamos pagal akademiko B. Bolotovo knygose nurodytus sveiko maisto ir sveikatai naudingų gėrimų gaminimo ir vartojimo receptus.

Gerti vaisių arba uogų giras labai sveika, nes jos turi daug C ir B grupės vitaminų. Uogų ir vaisių giros stiprina imunitetą ir rūgština organizmą, padeda kovoti su virusinėmis infekcijomis. Rekomenduojama uogų ir vaisių giras, pagamintas pagal B. Bolotovo ir jo sekėjų patarimus, gerti 30 min. prieš valgį ir daugiau jų gerti prieš pirtį. Nebijokite cukraus – rūgimo bakterijos jį visiškai perdirba.


#Uogųgira arba #vaisiųgira – gaminimas, priežiūra ir naudojimas – Receptas


Sudėtis:

1 arbatinis šaukštelis kokybiškos grietinės arba 0,5 stiklinės pieno išrūgų;

1 stiklinė cukraus;

2 litrai virinto ir atšaldyto vandens;

1 stiklinė supjaustytų vaisių arba sveikų uogų.

Gaminimas:

Dviejuose litruose vandens gerai ištirpinama stiklinė cukraus. Pasaldintas vanduo supilamas į 3 litrų stiklainį ir suberiama 1 stiklinė supjaustytų vaisių arba sveikų uogų. Įpilamas 1 arbatinis šaukštelis geros, geriausia naminės, grietinės arba 0,5 stiklinės pieno išrūgų (Tai pradinis #raugas. Gaminant varškę #rūgpienis kaitinamas iki ne daugiau 35 laipsnių, kitaip jame žūsta #pieno bakterijos, būtinos raugo gamybai.) Stiklainis uždengiamas kelių sluoksnių marle ar plona drobe. #Uogųgira arba #Vaisiųgira paliekama rūgti apie 2 savaites, atsižvelgiant į rauginimo temperatūrą ir giros skonį. #Pieno bakterijos blogai dauginasi šviesoje, todėl #uogųgira arba #vaisiųgira rauginama tamsioje vietoje.

Norint išvengti plaukiojančių uogų ar vaisių, patartina naudoti siaurą ir ilgą marlės arba drobės maišelį, kurį būtų galima įleisti į stiklainį. Maišelyje turi tilpti stiklinė vaisių, uogų ar vaistažolių ir du svareliai. Abiejuose maišelio galuose užrišami stikliniai arba labai ekologiški keramikiniai svareliai, kad maišelis neiškiltų į stiklainio paviršių. Svareliai gali būti ir iš nedidelių akmenukų – pvz. titnago.

Priežiūra:

#Uogųgira, #Vaisiųgira laikoma tamsioje vietoje. Rūgimo metu atsiranda baltos spalvos plėvelė giros paviršiuje ir drumzlinos nuosėdos stiklainio dugne, kurių naudoti negalima. Po dviejų savaičių įrūgusią girą reikia nupilti į kitą švarų stiklainį ir perdėti į tą stiklainį maišelį su vaisiais arba uogomis, nesudrumčiant rauge susidariusių nuosėdų, kurios yra nereikalingos žuvusios bakterijos. Šias nuosėdas reikia išpilti. Prieš nupilant vaisių girą reikia nugriebti baltos spalvos darinius giros paviršiuje ir nukošti norimą kiekį giros per marlę. Panaudojus stiklinę vaisių arba uogų giros, stiklainyje esančią girą reikia papildyti stikline vandens, kurioje ištirpinti du kupini arbatiniai šaukšteliai cukraus (apie 14 g cukraus). Už paros laiko gira vėl bus tinkama naudojimui. Tokią girą, vis papildant, galima naudoti mėnesio laikotarpyje.

Naudojimas:

#Uogųgira arba #vaisiųgira vartojama pastoviai pagal norą. Per dieną vienam asmeniui patariama gerti 1 stiklinę šios giros dienos bėgyje. Kad #vaisiųgira arba #uogųgira išliktų kokybiška, patartina kas dieną iš 3 litrų stiklainio jos nupilti apie 1 stiklinę. Nupilant mažiau, gira perrūgs, nupilant daug – nespės surūgti ir tada gersite pasaldintą girą. #Vaisiųgira arba #uogųgira surūgs greičiau, jeigu ji rūgs aukštesnėje temperatūroje – pvz. rūgs vasaros metu.





Drobinis maišelis su storo stiklo svareliais


28 views0 comments

Comments


bottom of page